УКР  РУС  ENG  CHN 
Поиск:  
Направления деятельности
Роторный таблетпресс

Ціноутворення та контроль за цінами не знаходяться в компетенції Держлікслужби України

tabletka

 На Інтернет-сайті Голос.UA було опубліковано інформаційне повідомлення, в якому на запитання щодо контролю цін на лікарські засоби в роздрібній торгівлі Перший заступник Міністра охорони здоров’я Р.В.Салютін зазначив: «Це питання, яке регулюється Державною службою лікарських засобів, Держфінінспекцією. Ми в рамках своєї компетенції впливатимемо на оптову торгівлю, але ми не маємо для цього достатньо багато повноважень», – пояснив він.
У зв’язку з цим Держлікслужба України зазначає наступне.
Згідно із завданнями, закріпленими в Положенні про Міністерство охорони здоров’я України, МОЗ України між іншим:
  • забезпечує нормативно-правове регулювання у сферах охорони здоров’я, … створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів;
  • затверджує переліки життєво необхідних ліків, лікарських засобів і виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню;
  • затверджує декларовані зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби, які закуповуються за рахунок бюджетних коштів.
Таким чином, озвучена Першим заступником Міністра охорони здоров’я Р.В. Салютіним інформація, нібито МОЗ України не має до ціноутворення на лікарські засоби ніякого стосунку, не відповідає дійсності.
Щодо контролю за рівнем цін, то 2012 року було створено Державну інспекцію України з контролю за цінами – центральний орган виконавчої влади, який входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику з контролю за цінами.
Основними завданнями Держцінінспекції України є, зокрема, реалізація державної політики з контролю за цінами шляхом проведення постійного моніторингу, аналізу й дослідження динаміки цін (тарифів) на споживчому ринку та оперативне забезпечення Кабінету Міністрів України, органів державної влади прогнозно-аналітичними матеріалами щодо очікуваних змін цінової ситуації в державі.
У той самий час, згідно із Положенням про Державну службу України з лікарських засобів, Держлікслужба України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо забезпечення якості та безпеки лікарських засобів і медичних виробів, у тому числі тих, які закуповуються за кошти державного й місцевих бюджетів, на всіх етапах обігу, зокрема під час їх виробництва, зберігання, транспортування, реалізації суб’єктами господарської діяльності, утилізації та знищення, у тому числі правил здійснення належних практик (виробничої, дистриб’юторської, зберігання, аптечної).
Таким чином, ціноутворення та контроль за цінами не знаходяться в компетенції Державної служби України з лікарських засобів.
Поделиться:
Головна  |  Компанiя  |  Питання-відповідь  |  Новини компанії  |  Події компанії  |  Вакансії  |  Контакти  |  Безкоштовна юридична консультація

ГК "Аптека-95"

Україна, 61001, м. Харків, вул. Юр'ївська, 17.
тел.(057) 787-10-11, факс
(057) 758-60-59
Карта проїзду